Gulbenes novada dome kopš 2013.gada organizē grantu konkursu "Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai". Četru gadu periodā atbalstītas 10 biznesa idejas ar kopējo finansējumu €22 182.52 apmērā. 

Arī turpmāk pašvaldība turpinās tradīciju un atbalstīs dzīvotspējīgas biznesa idejas un iniciatīvas uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstībai Gulbenes novadā.
Realizētās uzņēmējdarbības idejas Gulbenes novadā
2020.gadā atbalstītas biznesa idejas:


SIA "KlausāmNAMI" idejas autors ar LEADER projekta finansiālu atbalstu uzsācis klausāmgrāmatu ierakstu studijas izveidi, kurā plānots ierakstīt grāmatu lasījumus audio formātā, lai ar balss palīdzību celtu literāro darbu vērtību, pieejamību un kultūru latviešu sabiedrībā.

Mūsdienu steidzīgajā un interaktīvajā vidē, grāmatas audio versijai ir konkurētspējīgas priekšrocības, ņemot vērā mobilitātes un vienkāršās pieejas iespējas klausāmgrāmatām (ja vien pieejams interneta pieslēgums).

Lai īstenotu mērķi un Galgauskā taptu studija ar mūsdienīgutehnisko aprīkojumu, tika noslēgts līgums par pašvaldības grantu konkursa finansējumu līdz 5000 EUR apmērā studijas izveidei klausāmgrāmatu ierakstu veidošanai un studijas pilnveidošanai. Projekta īstenošanas termiņš līdz 06.08.2021., uzraudzība 3 gadus.


Idejas autore Līga Zvirgzdiņa plāno izdeidot "Telpu Mums", kas būs piemērota privātu pasākumu rīkošanai gan pieaugušajiem, gan bērniem. "Telpu Mums" plānots aprīkot ar nelielu virtuvi, lai uzsākot darbību telpā varētu izbaudīt kopā gatavošanas prieku ar nozares ekspertiem vai entuziastiem, apgūstot suši, eklēru, kūku, makarūnu u.c. ēdienu radīšanu mājīgā un draudzīgā atmosfērā, lai iedrošinātu ikvienu uzdrīkstēties pamēģināt. "Telpa Mums" būs transformējama un pieejam plaša ārtelpu teritorija. Pasākumi plānoti nelielām grupām, dalībnieku skaits no 5 līdz 20 personām. Papildus telpas būs pieejamas privāti pasākumiem (dzimšanas dienas bērniem, svinības, meiteņu vakari, kino vakari).

Idejas īstenošanai piešķirtais pašvaldības finansējums līdz 5000 EUR telpu labiekārtošanas darbiem un virtuves iekārtas, kubla un bumbu baseina iegādei, kopējās plānotās projekta izmaksas 6004 EUR . Projekta rezultātā 3 gadu periodā tiks radīta ne mazāk kā viena pilna laika darba vieta. Projekta īstenošanas termiņš līdz 30.07.2021., uzraudzība 3 gadus.


Projekta "Pasākumu ēka "Šķūnis""mērķis ir dažādot viesmīlības un pasākumu norises vietu piedāvājumu, nodrošinot atbilstošu aprīkojumu dažāda veida notikumiem. Tā būs netradicionālā vieta pasākumiem - senā akmens šķūnī 170 m2 platībā. Attīstot ideju Alises Rubenes-Dunes darbība neaprobežosies tikai ar telpu nomu, tiks organizēti izglītojoši pasākumi, kā arī apmācības, semināri un nometnes. Veidojot savstarpēji papildinošu piedāvājumu ar tematiskajiem pasākumiem tiks stiprināta vietējā ekonomika un papildināts Gulbenes novada tūrisma, izglītības un aktīvās atpūtas piedāvājums.

Idejas īstenošanai piešķirtais pašvaldības finansējums līdz 4994 EUR telpu labiekārtošanas darbiem un aprīkojuma iegādei, kopējās plānotās projekta izmaksas 6994 EUR . Projekta rezultātā 3 gadu periodā tiks radīta ne mazāk kā viena pilna laika darba vieta. Projekta īstenošanas termiņš līdz 29.07.2021., uzraudzība 3 gadus.


Ar LEADER projekta finansiālu atbalstu uzsākts darbs pie ražotnes izveides Lejasciema pagastā, lai komplektētu polikarbonāta siltumnīcas un nojumes, nodrošinot kvalitatīvus, ilgtspējīgus risinājumus mazdārziņu saimniekiem Gulbenes novadā un Latvijas teritorijā.

Intara Liepiņa idejai 3 preču segmentu attīstīšanai (siltumnīcas no tērauda kvadrātcaurulēm, kas nodrošina siltumnīcām papildus izturību un ilgmūžību, nojumes - automašīnu novietošanai, dārzam, lauku īpašumiem, kā arī dažādas liektas, locītas un metinātas metāla konstrukcijas) pašvaldības piešķirtais finansējuma apjoms ir līdz 5000 EUR telpu labiekārtošanas darbiem un aprīkojuma iegādei.

Kopējās plānotās projekta izmaksas 27 772 EUR . Projekta rezultātā 3 gadu periodā tiks radīta ne mazāk kā viena pilna laika darba vieta. Projekta īstenošanas termiņš līdz 10.08.2021., uzraudzība 3 gadus.

2019.gadā atbalstītas biznesa idejas:


SIA "LEFF" pamatdarbības virziens ir līklīniju parketa ražošana jeb grīdas seguma radīšana ar unikālu identitāti, estētisku šarmu. Uzņēmuma radītie produkti tiek ražoti pēc individuāla pasūtījuma. Uzņēmums specializējas divslāņu parketa ražošanā ar biezu virsējo cēlkoka kārtu, izceļot koksnes dabiskās formas. Mūsdienīgās tehnoloģijas nodrošina iespēju veidot neregulāras formas grīdas segumu ar augstu pievienoto vērtību. Atbalsta saņēmējam Edgaram Biržem ir tālredzīgi plāni ar augstu eksports potenciālu, jau šobrīd mērķtiecīgi  par produktiem tiek stāstīts starptautiskās izstādēs. 


Atbalsta saņēmējs: SIA "LEFF"

Pašvaldības grantu konkursa finansējums 5000 EUR apmērā piešķirts iekārtas iegādei, ražošanas kapacitātes kāpināšanai. Uzraudzības periods - 3 gadi. 


Mainās modes tendences, gaumes, bet vērtības paliek. Dilles fashion idejas autore Irīna Abakoka ar pašvaldības grantu konkursa atbalstu atdzīvinājusi dabiskas audumu, krāsu vērtības ar eco print tehnoloģiju. Nenoliedzami linu un zīda audumu apstrādes process ir pacietīgs un laikietilpīgs, bet jau salīdzinoši īsajā darbības periodā, nišas produkta unikālo vērtību novērtējuši modes nozares pārstāvji. Pozitīvu devumu ilgtermiņā nodrošinās arī LIAA biznesa inkubatora pakalpojumi.


Atbalsta saņēmēja: Irīna AbakokaPašvaldības grantu konkursa finansējums 2840 EUR apmērā piešķirts aprīkojuma iegādei,  uzraudzības periods 3 gadi


Lazertag atraktīvais piedāvājums ir pieejams Gulbenes novada, Stradu pagasta, Šķieneros. Kādreizējā sporta namā  ar vēsturiski nostaļģisku auru, ģimenēm un draugu kompānijām tiek piedāvāti sportiski, arī stratēģiskas spēles elementi ar ieroču iekārtām. Renāram Biezajam ir tālredzīgi plāni, nodrošinot ne tikai saliedēšanās pasākums, bet arī izglītojošus pakalpojumus.  

Atbalsta saņēmējs: Renārs Biezais Pašvaldības grantu konkursa finansējums 5000 EUR apmērā piešķirts 12 lazertag iekārtu iegādei. Uzraudzības periods - 3 gadi.
2018.gadā atbalstītas biznesa idejas:


Neskatoties uz mūsdienu iespējām izmantot dažādas tehnoloģiskas ierīces apkures ierīkošanai, mūsdienās, joprojām tiek dota priekšroka kamīna un krāsns malka apkurēm, kas lieliski tiek apvienots ne tikai kā siltuma avots, bet arī kā interjera

dizaina elements. Idejas autori piedāvā kamīnu un krāšņu ražošanu atbilstoši individuālie vai standarta vizualizētiem dizaini. Pamatdarbība būs vērsta uz kamīnu mūrēšanu, radot to kā telpu siltuma avotu un pielāgojot to kā dekoratīvu dizaina elementu.. Kamīnu un krāsns izveidē tiek pamatā izmantots būvmateriāls- ķieģelis.

Atbalsta saņēmējs: Rasa Medne

Piešķirtais finansējums: 2063,60€, uzraudzības periods 3 gadi

  • Tālr. uzziņām 28654368


KONDITOREJAS IZSTRĀDĀJUMU RAŽOŠANA

"MAZKAIPI"

Atbalsta saņēmējs: Iveta Bašķere
Piešķirtais finansējums: 1660,00€


MŪSDIENĪGU AUDIO VIZUĀLO REKLĀMAS PAKALPOJUMU SNIEGŠANA

IK "AGNETA BORDĀNE VIDEO"

Atbalsta saņēmējs: Agneta Bordāne
Piešķirtais finansējums: 1500,00€


2017.gadā atbalstītas biznesa idejas:


Bērna kopšanas atvaļinājumā, idejas autore Agita saprata, ka vēlas, lai meitas rotaļlietas ir kvalitatīvas, personiskas un palīdz attīstīt viņas maņu pasauli, tāpēc pati sāka veidot rotaļlietas no filca personīgajām vajadzībām. Idejas potenciālo novērtēja radi, draugi. Ar pašvaldības grantu un LIAA biznesa inkubatora programmu idejas stiprinājās.

Šobrīd interesentiem ir iespēja iegādāties "Agimons" rotaļlietas, kas ir ar rokām veidotas, līdz ar to neatkārtojamas. Tās ir iespējams pielāgot katram bērnam individuāli, ņemot vērā prasmes, intereses un spējas. Ar "Agimons" vērtībām tiek piedāvātas varāk kā 20 dažādas tematiskās bērnam rotaļlietas, kas palīdzēs bērnam gan patstāvīgi, gan kopā ar vecākiem sekmīgi iegūt zināšanas, prasmes un pieredzi, sataustot, saliekot, izjaucot un vērojot.

Atbalsta saņēmējs : Agita Upāne

Piešķirtais finansējums: 1350 EUR, uzraudzības periods 3 gadi


PERSONALIZĒTU IZŠŪŠANAS PAKALPOJUMU PIEDĀVĀJUMS


Atbalsta saņēmējs: 
Inuta Elksnīte
Piešķirtais finansējums: 2031,00€

Etsy veikals

2016.gadā atbalstītas biznesa idejas:

UZKOPŠANAS SERVISS 


IK "Irbes tīrības nams"

Mīksto segumu tīrīšanas serviss ar tvaiku
Atbalsta saņēmējs: Agrita Irbe
Piešķirtais finansējums: 1930,00 €
Tel.:29437711

BIŠU STROPU RAŽOŠANA NO INOVATĪVA MATERIĀLA


IK "Polyhive"

Atbalsta saņēmējs: Renārs Barkāns
Piešķirtais finansējums: 2561,00€


INOVATĪVS UZKOPŠANAS INVENTĀRS

IK " "

Atbalsta saņēmējs: Ivars Skudra

Piešķirtais finansējums: 1209,00€

2015.gadā atbalstītas biznesa idejas:


Vorobjevu ģimenes stāsts ir par aizraušanos ar Latvijas meteorīta meklēšanu, kas veiksmīgi pārauga pusdārgakmeņu apstrādes darbībā. Šobrīd Litenes pagasta "Staļli" ir kļuvis par tūrisma objektu, kur tiek nodrošināti Latvijas akmeņu (pusdārgakmeņu) apstrādes procesa paraugdemonstrējumi, ekskursijas pa darbnīcu, meistarklases, kā arī radīta iespēja iegādāties pašu gatavotu pusdārgakmeņu suvenīrus un rotas. Darbībā izmanto tikai Latvijas dārzos, parkos, mežos atrastos akmeņus.

Atbalsta saņēmējs: Anita VorobjevaPiešķirtais finansējums: 2063,60€


Typical Latvian ir melnbaltas pastkartes ar fotogrāfijām, kuras parāda īpašos latviešu dzīves mirkļus-tradīcijas, paradumus, sajūtas, dzīvi. Uz katras pastkartes ir mazs stāsts un atslēgas vārdi, kuri palīdz atklāt un radīt stāstu Tev. Pastkartes vari iegādāties dažādos Latvijas veikalos.

Elīnas ideja ir vairāk par pastkartēm un stāstu, tā ir papildināta ar sociāli atbildīgu rīcību un redzējumu, kas paredz sociālas integrācijas aktivitātes. Uzņēmums ir sociālās uzņēmējdarbības asociācijas biedrs un aktīvs dalībnieks.

Atbalsta saņēmējs : Elīna BērziņaPiešķirtais finansējums: 2800 EUR, uzraudzības periods 3 gadi

2014.gadā atbalstītas idejas:


Idejas autors un īstenotājs Arvis ir avantūrists, ar millenium paaudzes radoši brīvo garu, kas palīdz īstenot izaicinošus projektus no interjera dizaina priekšmeta līdz virtuves iekārtai. Arvis ir ne tikai dzīves stila uzņēmējs, bet arī lokālpatriots, kurš daudz laika un enerģijas iegulda apkārtējās vides labiekārtošanai, tā sadarbībā ar sievu un entuziastu pulku, 2019.gada vasarā tapa dabas viesistaba.

Uzņēmējdarbības idejas nostiprināšanai, konkurētspējas paaugstināšanai, īstenoti vairāki Eiropas struktūrfondu projekti, iekārtu un aprīkojuma iegādei.

Atbalsta saņēmējs : Arvis RubenisPiešķirtais finansējums: 1713 EUR, uzraudzības periods 3 gadiSIA "TAUBE L"


Atbalsta saņēmējs: Elīna Baltiņa
Piešķirtais finansējums: 2681,76 €


SIA "EL&L"

Atbalsta saņēmējs: Elīna Poda
Piešķirtais finansējums: 1650,00 €


2013.gadā atbalstītās idejas:


"Tālavas sidrs" stāsts aizsākās ar bērzu šampānieša ražošanu, kad ar pašvaldības finansiālais atbalsts bija tikai neliels "starteris" pārliecībai par idejas potenciālu. Aktīvā darbā, eksperimentējot un radot, šobrīd "Tālavas sidrs", sadarbībā ar "Valmiermuižas zīmolu" ir kļuvis par atzītu, lielāko izlejamā sidra ražotāju Latvijā. Lepojamies, ka katru dzirkstošā sidra malku papildina Latvijas dabas spēks!

Āboli, no kuriem mēs gatavojam Tālavas sidru, ir piedzīvojuši vislabāko vasaru. Tos briedinājusi auglīgā Gulbenes apkaimes zeme, spirdzinājis vējš un glāstījusi saule. Ar līdzcilvēku gādību atliek vien rūpīgi novākt ābolus, izspiest gardo sulu un ieraudzēt sidru.

Atbalsta saņēmējs : Arnis Sprudzāns un Jānis Libeks.  Piešķirtais finansējums:2845,74 EUR, uzraudzības periods 3 gadi


ŠŪŠANAS PAKALPOJUMI 

SIA "Quilt art"

Atbalsta saņēmējs: Inga Deigele
Piešķirtais finansējums: 1992,02 €
 .